Ananas kolečka 2 kg Les fruits du paradis

Kód: 550K
Novinka
Skladem (>10 ks)

My jsme si speciálně pro vás připravili ananasová kolečka těch nejlepších ananasů! Ananasová kolečka můžete přidat do kaší, ovocných směsí nebo si je vychutnejte s vašimi dětmi jen tak jako zdravou svačinku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historie ananasu pochází z doby objevu Ameriky, respektive pro Evropu bylo toto období významné: navzdory tomu, že toto ovoce pochází z Jižní Ameriky, ananas si našel svou cestu na poloostrov Guadeloupe, kde si jej všiml právě samotný Kryštof Kolumbus. Vzhledem evropským kolonizátorům toto exotické ovoce připomínalo borovicovou šišku (anglicky „pine“), a proto se v angličtině ananasu říká „pineapple“. Natož název, který používáme my, pochází původně z jazyka jihoamerických Indiánů, kteří mu říkali „anana“. Kolumbus se tedy rozhodl transportovat ananasy právě k nám do Evropy. V té době si ale ananasy mohl dovolit opravdu jen málokdo – byly drahé a staly se symbolem luxusu.
V dnešní době jsou naštěstí mnohem dostupnější. Za to jsme všichni rádi, protože jsou neskutečně zdravé! Ananas obsahuje velké množství vitamínu C. Toto množství závisí na odrůdě ananasu, ale přibližně se nachází cca 40 miligramů vitamínu C ve 100 gramech, což představuje okolo 80 % denní dávky vitamínu C pro jednu osobu. Dále je ananas bohatý na draslík, hořčík a vápník.
My jsme si speciálně pro vás připravili ananasová kolečka těch nejlepších ananasů! Ananasová kolečka můžete přidat do kaší, ovocných směsí nebo si je vychutnejte s vašimi dětmi jen tak jako zdravou svačinku.

Zajímavost: I když se jedná o ovoce, ananas roste prakticky na zemi a ne na stromě. Ananasovník, na kterém toto ovoce roste, je přízemní rostlinou a dorůstá maximální výšky 1 metru.

Složení: 99,95 % ananas, 0,05 % sulfite  

Země původu: Srí Lanka

Balení: 2 kg

Minimální trvanlivost: min 12 měsíců od okamžiku produkce 

Skladování: chladné, tmavé a suché místo (max. 20°C, max, 65% vlhkost vzduchu)

Nutriční hodnoty na 100g výrobku
ENERGIE [kJ / kcal] 1424/336
TUKY [g] 0,6
z toho NASYCENÉ MASTNÉ KYSELINY [g] 0,0
SACHARIDY [g] 74,6
z toho CUKRY [g] 72,1
VLÁKNINA [g] 9,9
BÍLKOVINY [g] 3,1
SŮL [g] 0,015

Nutriční hodnoty se mohou u přírodních produktů lišit. 

Chemicko-fyzické vlastnosti
OBSAH VODY 11,5%
VELIKOST cca 10-20 mm
TLOUŠŤKA cca 2-7 mm
TEPLOTA SUŠENÍ max. 45 °C

 

Mikrobiologické vlastnosti
CELKOVÝ POČET MIKROORGANISMŮ < 100.000 KbE/g
ENTEROBAKTERIE < 100 KbE/g
PLÍSNĚ < 10.000 KbE/g
E.COLI < 10 KbE/g
SALMONELLA negativní v 125 g

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotické ovoce
Hmotnost: 2 kg
Země původu: Saúdská Arábie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: