Aromatica

V roce 1935 jistý prof. Dr.PhMr. Jan Rukavička začal s výrobou přípravků výhradně z léčivých bylin. Na základě kladných výsledků a zkušeností se Dr.PhMr. Jan Rukavička v roce 1937 spojil s PhMr. Zahradníkem a po získání povolení Ministerstva zdravotnictví, začali společně tyto preparáty vyrábět ve velkém a zásobovat celou republiku.

V roce 1939 se rychle rostoucí firma přestěhovala do Brna a úspěšně pokračovala ve svém výrobním programu. V roce 1945 převzal Dr. PhMr. Jan Rukavička výrobu do svých rukou. V té době společnost vyráběla podle originálních receptur 19 druhů klinicky úspěšně vyzkoušených parafarmaceutických preparátů.

Firmu bohužel zanedlouho postihl stejný osud jako mnoha dalších společností. Firma byla v roce 1949 znárodněna a postupně zlikvidována národním podnikem SPOFA PRAHA.

AROMATICA, v.o.s. tak jak Vám ji dnes představujeme, vznikla v roce 1992. Zakladateli společnosti byl Ladislav Šimůnek a Dr.PhMr. Jan RUKAVIČKA ml.

Ten ve svých tehdy 68 letech měl jeden velký sen. Navázat na tradici svého otce prof. Dr.PhMr. Jana Rukavičky st. a obnovit výrobu bylinných přípravků. Tento velký sen se mu splnil a společně s Ladislavem Šimůnkem získali v květnu 1992 prostory v objektu bývalé Masné burzy – areál Jihomoravského masného průmyslu, Masná 34, BRNO.